Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Demonstrace policistů k ničemu

1. 10. 2008 15:25:00
Že "stávkují" hasiči, se nedivím. Odvádějí skvělou práci a zaslouží si více peněz. Průměrný plat policistů se však blíží 32 000 Kč, takže důvod jejich dnešního protestu je v nedohlednu. Za to, jakou odvádějí práci, by jim spíše slušel plat učitele na základní škole (a naopak, učitelům ten jejich).

Především však policisté nedemonstrují za věc, která by jim především měla ležet na srdci, pokud se skutečně považují za ochránce zákona. Jak informoval server iDNES.cz, měli policisté krom jiného i transparent s nápisem "Ivane, je pět minut po dvanácté, táhni k čertu". Oněch pět minut po dvanácté mělo vyjádřit, že plat policistů měl být zvýšen už dávno. S tím se však kromě policistů samých ztotožní málokdo.

Dopravní policisti se namísto pravidelných denních kontrol a především namísto prevence vyžívají v monstrakcích, které mají jediný hmatatelný výsledek: výdělek v podobě pokut. A na další akci totéž... a na další akci... Tedy, tyto monstrakce osobní dopravu nelepší, protože pouhé nárazově prováděné buzerování nikoho k ohleduplnější jízdě nepřiměje. Oč cennější je, například, pouhé postávání policitů kousek před nebezpečnou zatáčkou, známou množstvím nehod. Každý řidič zpomalí! Viděno z policejního pohledu: Problémem je, že takto se žádné pokuty nevyberou, pouze se stane méně nehod, včetně smrtelných. A koho to zajímá? Současný šéf dopravní policie povýšil a povede polici pražskou, což myslím velmi dobře vypovídá o tom, že právě tento způsob uvažování u policie převažuje. Vždyť také na demonstraci nepadlo ani slovo o zbytečnosti takových monstrakcí.

Jistě, Íčko by měl odstoupit nebo být odvolán, a už dávno, ovšem za něco zcela jiného. Za Langerova ministrování opustilo policii okolo stovky elitních detektivů, kteří vyšetřovali závažnou ekonomickou kriminalitu a propojení byznysu a politiky s organizovaným zločinem. Sociální demokrati dosáhli odvolání některých šéfů či vyšetřovatelů a zastavení vyšetřování případů, do nichž byli zapleteni politici. A Langer to dotáhl do konce oním odchodem vyšetřovatelské elity po bezdůvodném buzerování ze strany jejich nadřízených, a faktickým ponecháním zmrazení šetření závažných kauz spjatých s politiky.

Důvod je jasný: Vedle některých sociálních demokratů jsou i někteří ódeesáci těmi politiky, kteří jdou různými způsoby mafiánům na ruku. Sám Ivan Langer se stýkal hned s několika takovými typy. Například s jakýmsi Kutalem, bývalým policistou, který byl jedním z hlavních protagonistů kauzy LTO (podrobnosti najdete ve dvou článcích: Kauza LTO: Krvavé oleje - Můj přítel vrah a Kapitoly z Langerova politického života: lobbing i kontroverzní podnikatelé). Z poslední kauzy odposlechů vyplývá, že byl v kontaktu a loboval coby vysoce postavený politik za jistého Sekyru (viz Íčko by měl být odstoupen). První by v normální zemi stačilo k tomu, aby nebyl ministrem jmenován, druhé zase k tomu, aby byl neprodleně odvolán. Ovšem ani o tom nepadlo na policejní demonstraci ani slovo.

Policistům jde o policisty, což je v pořádku. Ochráncům zákona by ovšem vedle toho mělo jít i o zákon. Dokud nedají policisti sami najevo, že nesouhlasí s politickým nátlakem na zastavování vyšetřování a dokud se nezastanou svých kolegů, které politici (i na popud gangsterů a mafiánů) vyrazili z místa jen za to, že dobře odváděli svou práci, zaslouží si almužnu, kterou každý měsíc dostanou namísto výplaty učitelé základních škol (a učitelé naopak hodně přes oněch "policejních" dvaatřicet tisíc). Policie, které jde v prvé řadě o vlastní blaho a až poté o "nějaký zákon," o "nějakou zemi" a o "nějakou demokracii," je k ničemu.


Články související s tématem.

Rozhovor s novinářkou Janou Lorencovou, která se krom jiného zabývala kuazou LTO:

Kauza LTO: Krvavé oleje - Můj přítel vrah

Vynikající článek Krystyny Wanatowiczové v MF Dnes a na idnes.cz o Langerově způsobu dělání politické kariéry:

Kapitoly z Langerova politického života: lobbing i kontroverzní podnikatelé

A také můj komentář k Ivanovi Langerovi:

Íčko by měl být odstoupen

Autor: František Kostlán | středa 1.10.2008 15:25 | karma článku: 0.00 | přečteno: 1992x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Karel Januška

Volme spravedlnost

Ministr spravedlnosti dává návrh Nejvyššímu správnímu soudu odvolat soudkyni. Důvodem je skutečnost, že soudkyně postupuje přesně podle litery Ústavy.

22.9.2017 v 4:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 5.61 | Přečteno: 243 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 26.19 | Přečteno: 497 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 254 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 10.15 | Přečteno: 203 | Diskuse
Počet článků 96 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3736
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech. =============================================== PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE. ===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.