Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvojitý Chruščov Topolánka s Paroubkem

19. 03. 2008 22:58:10
Topolánkova i Paroubkova společná "čínská politika": Země, která mučí zajatce nemá právo říkat ostatním nic o dodržování lidských práv, zaútočil nedávno na USA Mirek Topolánek. Použil tak heslo profesionálních antiamerikanistů a českých komunistů, které pochopitelně odpovídá i názoru komunistů čínských. Vytáhl se ovšem i Jiří Paroubek svým výrokem, že Tibet po mnoho generací náleží Číně, takže nikdo nemá právo mluvit do toho, co tam čínští komunisti provádějí. I s tímto výrokem byli čeští komunisti a další extremisti spokojeni. O čínských komunistech ani nemluvě. Nabízí se tedy otázka, proč se Topolánek a Paroubek navenek tolik nesnášejí, když mentalitou a schopností opakovat po komunistech kdejakou hloupost k sobě mají tak blízko.

Veselá parta: Topolánek, komunisti a další extremisti

"Žádná země nemá v otázce lidských práv čistý štít a proto nemá kvalifikaci hodnotit situaci v jiných zemích. Čínské situaci nejlépe rozumí sami Čínané," řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí (Respekt, Velký čínský úklid).

Všimněme si, že čínská mluvčí řekla totéž, co předseda české vlády a ODS Mirek Topolánek, ovšem kultivovaněji. Shrňme to: čeští, čínští i jacíkoli další komunisti, antiamerikanisti, různí extremisti (levičáci i pravičáci) a údajně pravicový Topolánek napadají Američany za to, že povolují některé metody mučení zajatců a nemají tudíž co hovořit o stavu lidských práv v jiných zemích.

Titíž, stále včetně údajně pravicového Topolánka, se už ovšem neptají, zda ono mučení přineslo záchranu životů nevinných lidí, kolika teroristickým útokům po celém světě napomohlo zabránit (či v budoucnu může zabránit), kolik z oněch "zajatců" jsou buď přímo teroristi nebo alespoň lidi, kteří mají o teroristech a jejich akcích nějaké informace. Teprve po zodpovězení těchto a dalších otázek by totiž bylo možné Američanům případně něco vyčítat. Bez tohoto kroku znějí výčitky na adresu Spojených států jako pouhé pokrytectví.

Veselá parta: Paroubek, komunisti a další extremisti

Druhá část prohlášení mluvčí čínského ministerstva zahraničí zase koresponduje s Paroubkovým dlouhodobým vstřícným postojem k čínským komunistům. Čínské situaci rozumějí nejlépe Číňané a ti ostatní ať nám do ničeho nestrkají nos. Včetně Tibetu, genocidy a kulturního aparteidu, kterého se zde "ti, kteří tomu nejlépe rozumějí," dopouštějí.

Ano, správně, co dělají komunisté ve své zemi, je jejich vnitřní záležitost, do níž nikdo nemá co hovořit. Mnohokrát jsme stejnou nesmyslnou frázi slyšeli od komunistů sovětských i československých. Není jediný důvod, proč by čínští, kubánští či korejští bolševici měli říkat něco jiného. Stejný názor ostatně mají diktátoři různých typů, nejen ti levicově extremističtí. Diktátor je tu přeci od toho, aby si dělal co on chce, bez ohledu na cokoli jiného. Kdyby totiž začal brát ohled třeba na lidská práva a svobodu, už by to žádný pořádný diktátor nebyl. To dá rozum, ne?

Dvojitý Chruščov pro Topolánka s Paroubkem

Jenže dříve si tyto a podobné řeči, nesoucí se na demokratický Západ z nedemokratického Východu, demokratičtí politici tolik k srdci nebrali. Dělali proti komunismu co mohli, ekonomicky, vojensky, politicky i podporou demokratické opozice v totalitních zemích. To až dnes se demokratičtí politici přidávají na stranu totalitních a autoritářských režimů, na stranu komunistů a dalších extremistů, protože ani oni si nechtějí nechat mluvit do svých věcí nikým druhým. Nezajímá je názor vlastních občanů, proč by je mělo zajímat, co říkají jinde.

Topolánek by se jistě mohl snažit o zlepšení toho, co je terčem kritiky ze strany Američanů. Nebo by jim mohl vzkázat, že se mýlí (zcela, nebo do jisté míry) a spojit to s kritikou jejich analýzy stavu lidských práv v České republice. Namísto toho však pokřikuje na barikádě jako zanícený člen Komunistického svazu mládeže. Paroubkovi by samozřejmě neupadla ústa, kdyby vedle ekonomických zájmů České republiky razil i ohled na lidská práva. Říci, že události v Tibetu jsou čistě čínskou záležitostí, a navíc v momentě, kdy tam čínští okupanti vraždí bezbranné a nevinné lidi, vyžaduje opravdu velkou dávku cynismu a otrlosti.

Možná by bylo dobré, kdyby oba pánové konečně přestali předstírat hru na demokracii, na koalici a opozici, přiznali, že tvoří jednu partu, které jde v prvé řadě o osobní prospěch, a padli do dlohotrvajícího objetí. Takovému objetí se za bolševika říkalo "dvojitý Chruščov", protože návštěvy sovětských komunistických vůdců začínaly na letišti tak, že je jejich českoslovenští komunističtí slouhové přivítali dvojnásobným objetím a polibkem na rty. Vzhledem k Paroubkovu a Topolánkovu chování soudím, že není důvod název tohoto rituálu nikterak měnit.
Vážené a milé, vážení a milí,
kdo se mnou chcete diskutovat doopravdy, k věci, neanonymně, slušně a bez urážek, napište mi, prosím, na e-mail:
kostlan@volny.cz
Děkuji

Autor: František Kostlán | středa 19.3.2008 22:58 | karma článku: 0.00 | přečteno: 1703x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Politický zázrak

Mám sen. Velký, obtížně splnitelný, vyžadující trpělivost, víru a naději. A také nezměrné úsilí a ovšem i nezbytnou dávku zvláštního druhu štěstí.

20.11.2017 v 10:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Pavel Ďuran

Hradílek ukončil hladovku

Dobrá zpráva! Hladovka někdejšího signatáře Charty 77 a polistopadového ministra vnitra ČR Tomáše Hradílka, kterou držel proto, aby Miloš Zeman podruhé nekandidoval na prezidenta ČR, byla po 17 dnech ukončena.

20.11.2017 v 8:45 | Karma článku: 28.58 | Přečteno: 636 | Diskuse

Marie Jandová

No tak dá Topolánek Dalíkovi milost, no

Vždyť dostal jen pět let za to, že „spáchal zločin podvodu ve stadiu pokusu“. Nebyl odsouzený na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus vraždy, jako Zemanův Kajínek.

20.11.2017 v 8:36 | Karma článku: 12.07 | Přečteno: 401 | Diskuse

Jan Dvořák

Jak nestranický hejtman doběh(ounkova)l bafuňáře ČSSD

Ještě do víkendového jednání nemalá část sociálně demokratického funkcionářstva vkládala naději v to, že novým Zemanem či Paroubkem, který stranu z ubohých sedmi procent pozvedne minimálně na trojnásobek, bude nestraník.

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 200 | Diskuse

Jan Bartoň

Horáček na Václaváku nepromluvil

Michal Horáček nedostal příležitost promluvit na výročí 17. Listopadu na Václavském náměstí. Tam mohli mluvit jen ti, kteří podle organizátorů mají „kladný vztah k hodnotám tohoto dne“.

20.11.2017 v 8:18 | Karma článku: 20.35 | Přečteno: 474 | Diskuse
Počet článků 96 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3740
Nezávislý publicista, hudebník, spisovatel, spoluautor knihy Příchozí, o životě migrantů. Narodil se 1954 v Praze, kde i žije. Před listopadem 89 pracoval v dělnických profesích, poté hlavně jako novinář a publicista. Byl mj. šéfredaktorem Českého deníku, šéfredaktorem časopisu Parlament, komentátorem Lidových novin a ČRo Regina, televizním dramaturgem diskusních pořadů. Je členem několika občanských sdružení zabývajících se lidskými právy, menšinami a životem dětí v dětských domovech. =============================================== PRO NABÍDKU ČLÁNKŮ V BLOGU KLIKNĚTE, PROSÍM, NA MOU FOTOGRAFII, VISÍCÍ NAD TÍMTO SDĚLENÍM NAHOŘE. ===============================================

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.