František Kostlán

Prezident Václav Klaus se zasadil o cenzuru

7. 01. 2009 7:30:00
Česká televize opět předvedla, nakolik je poplatná politikům a jejich přáním (čti: nařízením). Z archivu pořadu 168 hodin stáhla záběry, na nichž se prezident Václav Klaus protahuje před odvysíláním novoročního projevu. (Info: iDNES.cz.)

Hrad se kvůli těmto záběrům na Českou televizi (ČT) rozzlobil a požadoval z Kavčích hor omluvu. ČT se prezidentovi omluvila a chce potrestat příslušné pracovníky, kteří tyto záběry do archivu umístili (nechali umístit). Podle mluvčího veřejnoprávní televize Ladislava Štichy šlo o neschválené vysílání, a tedy nebyl důvod ho uchovávat v archivu a dál zpřístupňovat. Proč se Česká televize za to Hradu omluvila ovšem neuvedl. Šticha si prostě a jednoduše vymýšlí, aby omluvil skutečnost, že Česká televize pěstuje ve vztahu k politikům rektální horolezectví.

Skutečnost ovšem překrucuje i hradní mluvčí. "Požadujeme omluvu," řekl prezidentův mluvčí Radim Ochvat a dodal, že si zmizení odvysílaných záběrů z archivu všiml. "Zaregistroval jsem to. Není to naše iniciativa, už jsme k tomu své řekli," sdělil Ochvat iDNES.cz. Na snadě je zde otázka: Čí je to tedy iniciativa, když ne Hradu? Chtěla snad prezidentova kancelář, aby se Česká televize za tyto záběry omluvila a přitom je v archivu ponechala?

Podřízenost televize veřejné služby (věřejnoprávní) politikům trvá již dlouho - od odchodu Iva Mathé, posledního ředitele, který uměl politikům říci, kam se mají přemístit, když na něj tlačili kvůli nějakému vyjádření či pořadu, jenž je ukazoval v jiném světle, než sami sebe viděli. Tentokrát to má odnést jeden z nejlepších lidí v České televizi, dramaturg Ondřej Neumann. Inu, když se "liberál" Václav Klaus do něčeho pustí, včetně této cenzury na komunistický způsob, duní to celou společností.

Resultát je jednoduchý: Česká televize tu není pro občany, kteří si ji platí, ale pro politiky, kteří jí vládnou.

Článek převzal server Názorně.cz

Zvyšte článku karmu!
Autor: František Kostlán | | karma: 29.50 | přečteno: 3421 ×
Facebook Twitter Google Plus
Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz